27.9.19

7 miesiąc ciąży

7 miesiąc ciąży



 Gdy jesteś w ciąży, wszystko się kręci wokół miłości.


17.9.19

Promocja na kosmetyki w Rossmannie | wrzesień 2019 - nowe zasady

Promocja na kosmetyki w Rossmannie | wrzesień 2019 - nowe zasady


Po raz kolejny Rossmann przygotował dla nas promocję na kolorówkę. Z pewnością każda z nas czekała na promocję -55%, jednak zasady są już nieco inne niż w poprzednich edycjach. 

16.9.19

3 trymestr ciąży - informacje ogólne

3 trymestr ciąży - informacje ogólne


Cześć.
Dzisiaj kolejny post z serii "mama i dziecko". Muszę przyznać, że troszeczkę żałuję iż tak późno zaczęłam pisać o swojej ciąży, ale niestety początki nie były łatwe. No nic, czasu niestety nie cofnę, a w dzisiejszym poście skupimy się na trzecim trymestrze ciąży.




Ile trwa trzeci trymestr?

Trzeci trymestr trwa od 27 tygodnia ciąży do czasu porodu, czyli do 40 tygodnia ciąży. Trzeci trymestr to 7, 8 i 9 miesiąc ciąży. Czyli już praktycznie końcówka.


Jak się miewa dziecko?

W ciągu ostatnich trzech miesięcy swojego rozwoju wewnątrzmacicznego, dziecko doskonali przede wszystkim drogi oddechowe i układ nerwowy. Intensywnie ćwiczy też ruchowo oraz słuchowo. Na tym etapie płód zdążył już dobrze poznać głos twój oraz osób z twojego otoczenia. Rośnie zapotrzebowanie na białko, wapń i żelazo.


Samopoczucie w trzecim trymestrze.

3 trymestr ciąży to czas, kiedy znów zaczynasz czuć się gorzej. Brzuszek jest już sporych rozmiarów i stale się powiększa, sprawiając, że spokojny sen pozostaje w sferze marzeń. Trudniej oddychać, ponieważ macica naciska na przeponę. Piersi przygotowują się do karmienia i mogą z nich wyciekać krople mleka. Dodatkowo pocisz się za dwoje, a nogi i ręce ciągle wydają się spuchnięte. 


Objawy fizyczne i odczucia psychiczne w trzecim trymestrze.

Regularna aktywność płodu, zapchany nos, sporadyczne bóle głowy, skurcze mięśni nóg, krwawienie z dziąseł, bóle pleców, obrzęki kostek, żylaki na nogach, wystający pępek, trudności z zasypianiem.
Dodatkowo roztargnienie, pragnienie by ciąża już się skończyła oraz niepokój związany z porodem.

żródło: https://www.mjakmama24.pl/ciaza/przebieg-ciazy/trzeci-trymestr-ciazy.html



14.9.19

Aplikacje ciążowe na telefon - moje top

Aplikacje ciążowe na telefon - moje top


Aplikacje ciążowe to bardzo przydatne narzędzia do "monitorowania" tego wyjątkowego okresu jakim jest ciąża. Muszę przyznać, że już po pierwszej wizycie u lekarza zaczęłam poszukiwania aplikacji na telefon, które dostarczą mi choć trochę informacji na temat tego co dzieje się obecnie w moim brzuszku.
Jakie aplikacje są ze mną od samego początku? Sprawdźcie same.


1. HiMommy


Prosta aplikacja, która urzekła mnie szatą graficzną. W aplikacji widzimy jak z dnia na dzień zmienia się maluch mieszkający w naszym brzuchu. HiMommy pokazuje nam bieżący tydzień ciąży oraz przybliża nam informacje dotyczące rozwoju dziecka. Dodatkowo mamy możliwość "zobaczenia" jakiej wielkości jest nasze dziecko w danym tygodniu, np w 21 tygodniu ciąży jest wielkości granatu, a w 27 tygodniu wielkości kalafiora.



2. HappyBaby

Ta aplikacja to zdecydowanie mój nr 1. Podobnie jak w aplikacji HiMommy mamy tutaj "podgląd" jak obecnie wygląda nasz dzidziuś oraz w którym tygodniu ciąży jesteśmy. Dodatkowym plusem jest możliwość wpisania swoich wizyt u lekarza oraz monitorowania swojej masy ciała. Warto zaglądać do niej codziennie ponieważ praktycznie codziennie dostajemy nowe informacje dotyczące rozwoju dziecka.



3. PregLife

Podobnie jak w dwóch powyższych aplikacjach mamy możliwość monitorowania w którym tygodniu ciąży obecnie jesteśmy z dodatkowymi opisami dotyczącymi rozwoju dziecka. Dodatkowo możemy "sprawdzić co słychać" u mamy oraz naszego partnera. Aplikacja PregLife odlicza również ile dni pozostało nam do porodu. Dodatkowym plusem jest lista kontrolna w której możemy odhaczać co już kupiliśmy dla naszego dzidziusia, a co jeszcze musimy kupić. Kolejnym plusem jest możliwość dodawania zdjęć oraz wpisywania naszych przemyśleń dzięki którym tworzymy swój pamiętnik ciąży.



4. Ciąża - Sprout


Aplikacja, którą wyróżnia wyjątkowa graficzna postać dziecka, które rozwija się w brzuszku przyszłej mamy. Po kliknięciu na zaznaczone elementy możemy przeczytać ciekawe informacje dotyczące rozwoju naszego dziecka. Dodatkowym plusem jest zakładka "organizator" w której możemy zapisywać kolejne wizyty u lekarza, możemy odznaczać rzeczy które kupujemy podczas wyprawki oraz co potrzebujemy zabrać ze sobą do szpitala. Ciekawym "dodatkiem" jest też zakładka porady lekarza.



5. Baby Pics Free


To aplikacja służąca obróbce ciążowych zdjęć. Mamy w niej proste elementy, które możemy wykorzystać przy zdjęciach, ozdobne czcionki, kolory i mnóstwo filtrów. Świetnie sprawdzi się również po urodzeniu dzidziusia.


Wszystkie opisane aplikacje są darmowe. Warto jednak pamiętać, że wszystkie teksty i opisy mają tylko charakter podglądowy. A Wy korzystacie z jakiejś aplikacji?



Copyright © 2016 D a s h i a a , Blogger